بورس آموزش رایگان در بورس توسط توییتر بورس

امضای خط اعتباری 5 هزار میلیاردی/حمایت از سازندگان صنعت نفت رشد 2.5 برابری تجربه کرد

انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت و بانک صادرات در حاشیه برگزاری سومین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، تفاهم نامه‌ای به ارزش ۵ هزار میلیارد تومان با هدف حمایت از قراردادهای داخلی‌سازی و ایرانی‌سازی تجهیزات صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی امضا کردند.

به گزارش توییتر بورس از ستاد خبری سومین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، «احسان ثقفی» در تشریح امضای تفاهم نامه همکاری بین انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت و بانک صادرات، گفت: در نخستین دوره برگزاری این رویداد، تفاهم نامه‌ای با بانک صادرات با هدف ارائه تسهیلات مالی و اعتباری به قراردادهای ساخت داخلی تجهیزات صنعت نفت امضا شد.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با اعلام اینکه تاکنون ۶۰ تا ۶۵ درصد تسهیلات با امضای این تفاهم نامه با هدف ایرانی‌سازی و بومی‌سازی کالا، تجهیزات و قطعات مصرفی مورد نیاز صنعت نفت جذب شده است، تصریح کرد: با امضای تفاهم نامه جدیدی که امسال و در حاشیه رویداد حمایت از ساخت داخل کیش امضا شده، سقف ارائه تسهیلات با افزایش ۲.۵ برابری از ۲ هزار به ۵ هزار میلیارد تومان و میزان تسهیلات و امتیازات به حوزه ساخت داخل از سوی بانک صادرات افزایش داده شده است.

وی از حمایت شبکه بانکی به ویژه بانک صادرات از بازگشایی «ال. سی» ریالی به عنوان یکی از ضرورت‌های توسعه ساخت داخلی کالا و تجهیزات در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی یاد کرد و افزود: با توافقی که در حاشیه نمایشگاه حمایت از ساخت داخل با بانک صادرات انجام شده این بانک از بازگشایی «ال. سی» ریالی با هدف تسریع و تسهیل در حوزه ساخت داخلی کالاهای صنعت نفت حمایت کرده است.

«حجت الله صیدی» مدیرعامل بانک صادرات هم در حاشیه امضای این تفاهم نامه با اشاره به پیشرفت‌های چشمگر شرکت‌های دانش بنیان، سازندگان و صنعتگران سازنده تجهیزات صنعت نفت، از توسعه همکاری‌های بانک صادرات با سازندگان ایرانی تجهیزات صنعت نفت در سه سال گذشته تاکنون خبر داد و افزود: با افزایش سقف ارائه تسهیلات به سازندگان ایرانی پیش بینی می‌شود مسیر ایرانی‌سازی صنعت نفت در شرایط جنگ اقتصادی و تحریم با سرعت بیشتری ادامه یابد.


وی با اشاره به امضای تفاهم نامه مشترک همکاری با انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت، تاکید کرد: بانک صادرات آمادگی دارد در چارچوب این تفاهم نامه حتی ماهانه تا سقف ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات در اختیار سازندگان و شرکت‌های دانش بنیان سازنده تجهیزات صنعت نفت قرار بدهد.

مدیرعامل بانک صادرات با اشاره به آمادگی برای بازگشایی اعتبارات اسنادی ریالی و ارزی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز سازندگان تجهیزات صنعت نفت هم خاطرنشان کرد: بانک صادرات آمادگی کامل برای حمایت مالی و اعتباری از قراردادهایی که در حاشیه سومین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی در حوزه ساخت داخلی کالا و تجهیزات از سوی انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت امضا می‌شود را دارد.

گفتنی است، سومین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با نگاه ویژه به صنعت پالایش و پتروپالایش، از دوم اسفندماه امسال به مدت سه روز به میزبانی منطقه آزاد کیشآغاز به کار کرده است. در این رویداد بیش از ۳۲۰ شرکت ایرانی در فضایی ۲۲ هزار مترمربعی مشارکت دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا